Aklınızda Soru İşareti Kalmasın!

Siz değerli ziyaretçilerimiz için sıkça karşılaştığımız soruları derledik ve cevapları ile birlikte bilginize sunduk.

Fotokopi makinesi ve yazıcı kiralama sisteminde makine satın alma işlemi gerçekleştirmeden cihaza sahip olursunuz. Yani makine mülkiyeti kiralama yaptığınız firmaya, kullanım hakkı ise müşteriye aittir. Fotokopi makinesi ve yazıcı kiralama sürecinde makine marka modellerine göre fiyat değişikliği göstererek aylık sabit kira ile bu hizmeti kullanmaya başlarsınız. Kağıt masrafı müşteriye ait olmak üzere geri kalan tüm masraflar kiraladığınız firmaya aittir. Bu masraflar arasında ise; toner, yedek parça, bakım ve teknik servis, makine yatırım bedeli gibi ağır yüklerden tam anlamıyla muaf olursunuz.

Kullanmış olduğunuz fotokopi makinesi ve yazıcılarınız için yaşamış olduğunuz arızaları web sitemiz üzerinden bizlere form doldurarak iletebilir veya 0850 303 0 173 numaralı telefondan ulaşarak şikayetinizi belirtebilirsiniz

Öncelikle işletme içerinizdeki doküman ihtiyaçlarınızı iyi analiz etmeniz gerekmektedir. Çünkü birçok firma kullanım ihtiyaçlarını tam belirlemediğinden yanlış makine tercihleri yaparak maddi olarak gereksiz bir yükün altına girmektedirler. Doküman ihtiyaçlarınızı belirlerken mutlaka yatırım bedellerini göz önünde bulundurmalısınız ve ona uygun makine modellerine yönelmelisiniz. Birçok işletme uygun görünen makineleri aldıktan sonra parça ve toner sarfiyatından dolayı satın almış olduğu makineyi atıl duruma almaktadırlar. Ücretsiz ihtiyaç analizi yaptırmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Fotokopi makinesi ve yazıcı kiralamalarında genel hatlarıyla ücretler yatırım maliyeti ve kullanılan sarf malzeme üzerinden belirlenir. Elbette bu kadarla kalmadığı için tek bir fiyat çıkarmak da mümkün olmamaktadır. Her müşterinin çekim kapasitesi veya kullanım ihtiyaçları doğrultusunda ücretler müşterilerin taleplerine göre değişiklik arz edebilmektedir.

Fotokopi makinesi kiralama sisteminde müşterinin kullanacağı cihazların durumunu Mert Büro Makineleri belirler. Fotokopi makinesi kiralama sisteminde cihazın mülkiyeti müşteriye ait olmadığı için cihazda oluşabilecek herhangi bir arızadan da müşteri sorumlu değildir. Ayrıca kiralık fotokopi sisteminde müşteriye kurulacak fotokopi makinesinin veya yazıcının sıfır olmasından ziyade daha önemli olan kiralık kurulan cihazlara verilen servisin süresi ve kalitesidir. Biz Mert Büro Makineleri olarak kiralık fotokopi sisteminde müşterilerimize depomuzdaki cihaz yoğunluğuna göre çoğu zaman sıfır cihaz kimi zaman da 2.el cihaz kurmaktayız. Ancak 2.el kuracağımız kiralık fotokopi makinelerini veya kiralık yazıcıları iyi bir revizyondan geçirip, gerekli testleri aldıktan sonra sorunsuz bir şekilde müşterilerimize kurmaktayız.

Aylık fotokopi makinesi çıktı adediniz 1.500 kopya ve üzerinde ise fotokopi makinesini kiralamak satın almaktan daha avantajlıdır.
Eğer aylık kopyalarınız 1.500 kopya ve üzeri olup fotokopi makinesini kiralamak yerine satın almayı tercih ederseniz karşılaşacağınız bazı maliyetler aşağıda belirtilmektir;
1-Fotokopi makinesi yatırım bedelini siz karşılayacaksınız.
2-Satın almış olduğunuz yazıcı veya fotokopi makinesinin amortisman maliyeti ile karşılaşacaksınız.
3-Aylık 1.500 kopya ve üzeri için yüksek toner maliyetiniz olacak.
4-Makineniz belli kopyaya geldiğinde parça değişim süreci başlayacak ve değiştirdiğiniz her parça için parça ücreti ödemeye başlayacaksınız.
5-Makine kopya ömrünü tamamlayacak ve yeni fotokopi makinesi satın almak zorunda kalacaksınız.

– Bütün bu maliyetleri toplayıp aya bölersek fotokopi makinesini satın aldığınızda aylık ödediğiniz ücret kiralamadan daha yüksek olduğunuz göreceksiniz.